Öğrenci Kulüpleri, Kuruluşlar

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Topluluğu

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Topluluğu

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Topluluğu 2010 yılında kurulmuştur. Topluluk Başkanı Oğuzhan Alpagu ÜNAL’dır. Akademik Danışmanı ise Dr. Öğr. Üyesi Cem KILIÇARSLAN’dır.

Edebiyat Topluluğu üyelerinin; Türk edebiyatını ve dünya edebiyatlarını, çağdaş eleştiri yöntemlerini, edebiyat kurumlarını incelemelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda üyelerine araştırma yapma fırsatı sunmaktadır. Bu doğrultuda Edebiyat Topluluğu, faaliyetler sürdüren bir öğrenci topluluğudur.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT TOPLULUĞU’NUN AMACI

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Topluluğu web sitesinde yaptığı kısa açıklamayla amacını, “Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Topluluğu Türk edebiyatını ve dünya edebiyatlarını, çağdaş eleştiri yöntemlerini, edebiyat kurumlarını inceleyen, araştıran ve bu konuda faaliyetler sürdüren bir öğrenci topluluğudur. Edebiyat Topluluğu hiçbir kurum, kurtuluş ve siyasal ideolojiden doğan görüşleri temel almaz. Topluluk Atatürk İlke ve İnkılaplarıyla Hacettepe Üniversitesi Yönetmeliklerine uygun olarak çalışır. Topluluğun amacı sanatsal, bilimsel ve estetik kaygılarla edebi faaliyetler yürütmektedir. Düzenlenecek bütün etkinliklerde, demokrasi, düşünce ve ifade özgürlüğü esas alınır.” şeklinde açıklamıştır.

AMACA YÖNELİK YAPILMASI ÖNGÖRÜLEN ETKİNLİKLER

Topluluk amaçları doğrultusunda sempozyumlar, konferanslar, açık oturumlar, münazaralar, söyleyişiler ve imza günleri düzenlemek; bilimsel araştırmalar yapmak; yazılı ve sözlü yayınlar yapmak; şiir ve müzik dinletileri düzenlemek; üyeler arasında tanışma toplantıları, gezi, piknik, eğlence vs. gibi bağları kuvvetlendiren faaliyetlerde, toplumsal yaşamı renklendiren ve toplumun yardıma ve ilgiye muhtaç kimsesiz çocuklar ile huzurevleri sakinlerine moral verecek etkinlikler düzenlemeyi planlamaktadır.

Sosyal Medya Hesapları

YAZIYI PAYLAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir